Wpis

czwartek, 28 lutego 2013

Strony internetowe

Surfuję sobie po sieci i stwierdzić muszę, że niektórych stron nie da się czytać. Oczywiście nie mówię tu o stronach „grających”, które wywołują u mnie panikę i – przyznaję – chaotyczne poszukiwanie intruza, którego trzeba natychmiast zamknąć, zwłaszcza w pracy. Nie żebym się obijała, ale śniadanko lepiej smakuje, kiedy można sobie coś poczytać :)

Czytać nie da się natomiast stron, z których co chwilę coś wyskakuje, rozwija się, przesuwa – mam na myśli oczywiście reklamy, i takich, które mają fatalnie dobrane kolory: rażące, jaskrawe, kontrastujące, itd.

Znam zasadę, że o gustach się nie dyskutuje, ale należy mieć na uwadze to, że ludzie spędzają sporo godzin przed monitorem i niechętnie spędzają czas czytając strony, które męczą oczy.

Oczywiście strona powinna się podobać właścicielowi, warto jednak zasięgnąć porady firmy wykonującej ją, która projektując wiele stron internetowych, potrafi lepiej ocenić plusy i minusy rozwiązań proponowanych przez zlecającego.

Projektowanie stron internetowych, zwłaszcza sklepów, ale także i wizytówek warto więc zlecić firmie posiadającej doświadczenie w wykonywaniu takich produktów, która nie obawia się zasugerowania określonych rozwiązań – dla dobra klienta. Jest to bardzo ważne zwłaszcza jeśli chodzi o sklepy internetowe, które posiadają szeroki asortyment, a więc klienci spędzają na nich więcej czasu i przede wszystkim, które mają zachęcić do zakupu towaru w danej firmie. Świadomość ogromnej ilości stron w sieci, dodatkowo motywuje do dbałości o piękną szatę graficzną oraz czytelność i przejrzystość strony oraz oferowanych produktów.

Mając nadzieję na poprawę jakości stron internetowych, życzę miłego dnia :)

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
inka427
Czas publikacji:
czwartek, 28 lutego 2013 12:04

Polecane wpisy

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa